Blogger

Vše o web strategii webgame.

Aliance

Příběhy vítězných aliancí

Příběhy předsedů vítězných aliancí.Popis důležitých okamžiků věku.

45.věk

12 194962km2 48735189

Tak tento věk byl pro nás hodně vyhecovaný. Polorozpadlou sestavu muselo doplnit dost hráčů, kteří vyslyšeli moje předčasné volání o výhře. Tato velkohubá prohlášení vyvrcholila sázkou s aliancí ČSLA, kteří budou muset běhat na WG-Kempu nahatí :D.
První den věku se Standa zeptal jaký máme na tu slavnou výhru plán. Odpověď zněla, že jsou všichni hrozný farmy a nic není potřeba plánovat. Za celý věk jsme dostali pouhé 2 totály, ale i přes to se nám díky nim smazali 2 hráči a my celkem klesli, takže byl klid na přípravu revolucí. V alianci se udělaly celkem 3 roba a dvě utopky, zbytek působil ještě tak nějak válečně. 30. den věku jsme nabrali scházející 2 hráče, kteří již měli dost nafarmeno, čímž jsme stoupli na druhé místo a víceméně ho až do poslední půl hodiny věku neopustili. V poslední den vše směřovalo k jistému 2. místu. 2 hodiny před koncem jsem napsal celé alianci zprávu jaká je to škoda atd. Pak ale začalo stoupat jídlo na svěťáku a my se pustili do spekulování. Když tam Jaga šoupnul velkou zásilku za 14, celá WG jako kdyby začala panikařit a šlo to do háje. Já na tom prodělal tak 80 mega a ostatní v alianci na tom nebyly o moc lépe. V tu dobu měla aliance V.V.V. náskok kolem 5 mega. Ale kolem již zmiňovaných 30 min do konce se to vše zlomilo. Jim byl smazán jeden hráč za mulťačení, my vykoupili domácí trhy a vzájemný poměr prestiže se přesně otočil. Na poslední chvilku na nás šlo ještě pár sabotů, ale ty neměly velký význam.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům kteří se toho zúčastnili v LLS a také těm kteří hráli neméně důležitou roly v podobě krytí. Zejména aliance CCN a RPR. Jo a ještě bych chtěl vzkázat Makedoncovi se Sutem, že díky svému smazání přišli o ten krásný pocit z výhry. (Text by NiakarAn)

 


44.věk

12 226771km2 83781696

43.věk

12 250237km2 52491394

Znovu jsme se sešli po delší době na WG a řekli jsme si , že to zkusíme zase vyhrát :-) Osvědčená taktika Feud – robo s podporou dvou až 4 fundů opět zafungovala na výbornou. Bohužel je Robo stále výrazně nejsilnější zřízením, takže kdo chce vyhrát musí hrát robo nebo udělat “ nenápadně“ skládačku :-) demo či utopky. Pokud chcete vyhrát, je třeba mít dobré hráče, kteří hře věnují denně tak aspoň dvě hodinky a výhoda je pokud hrají všichni zaráz nebo naopak každý úplně jindy. Optimální pokud máte hráče co sedí na netu 24 hodin a 6 týdnů :-) A takové jsme měli. A taky skillery jako je Hoparo, kteří najdou vždy správnou úroveň technologií a dokážou vyhnat prestiž do neuvěřitelných výšek.
Pravda je, že třetí vítězství nám některé aliance moc nepřály a i vyhlášení válek v posledním dnu tomu odpovídalo. Celej poslední den v duchu neustálých ale ne zase moc přehnaných sabotáží. Posledních pět minut věku, ale vypadalo tak, že jsme každý měli desítky červených a žlutých vykřičníků, že jsme ani nestíhali zjišťovat co se děje. :-) Nakonec jsme to do třetice zvládli. (Text by Uthden)

 


42.věk

12 210268km2 43380948

Konečne víťazstvo ČSLA!!!

Vek sme odštartovali normálne, musel som však vziať 3 nových členov pre nedostatok hráčov. Tento vek sme mali veľké personálne problémy, hráči nemali čas a víťazstvo sme neplánovali. Ja a joudinek sme išli mimo ali na fúze (kvôli robo farme) a ja som si ešte urobil Mrakodrap. Po nejakých 2 týždňoch nám odišli 2 stáli členovia Aillas(ktorý dal Mko v ali) a svk1, kvôli nedostatku času a hráča sivok23 zmazali lebo to bol mulťák o čom sme samozrejme netušili. Bol som preto nútený zmeniť plány a musel som pribrať druhú joudinkovu zem a tiež martinkovu. Mali sme štastie na UFO, v ali bolo hodne plaziem, nejaké PC a borgovia.
Vek prebiehal kľudne a ku koncu sme mali dostatok „krycích“ warov. Nedostali sme žiadnu ťažkú war, ale nemohli sme dotovať. To sa naštastie zmenilo a asi 5 zemí oddotovalo, keď sa automaticky zrušila war s ali RAFANI. Potom nám dali antidoting HOPRDOX, takže do konca sme už nedotovali. Posledný deň som ja odchádzal o 16:00 na festival a ali riadil až do konca joudinek. Ja som to už len sledoval cez mobil. (Text by KalinV)

 

Po tvém odchodu jsem hodil antidoting H5N1. Všichni kromě zemí s fůzkama začali točit trh. Fůzky odehrály všechny kola a prodaly energii. Pak začal jeden komanč vykrádat a tak jsem cca 40M rozdělil po ali. Kromě fůzek všichni šetřili kola a H5N1 jsem napsal, že máme na 1M prestiže. Po propočtu (který jsem jim nesdělil) mi vycházelo, že ali může dát až 3M. Zakázal jsem teoretickou možnost použití raket proti H5N1 na konci věku - jsme přece ali co hraje fér. Navíc se vedení H5N1 na tuto možnost ptalo. My jsme jim odpovídali, že na ně stejně nemáme, tak proč to dělat a navíc jsme slušná ali. cca 25 min před koncem jsem dovolil všem začít odehrávat poslední kola a cca 8 - 5 min před koncem jsme všichni v ali zkoupili domácí trh. Těm co zbyly peníze tak i něco na světovém. Martinkovi s feudálem se 2 min před koncem povedlo prodat vojcly po 193 a koupit po 170. Poslední bylo, že všichni online (co neměli R) prodali agenty na domácím trhu a koupili pak tanky na světovém.Ještě minutu před koncem šel na nás útok z wg školy, ale neprošel. Posledních 30 min věku jsme dokázali zvednout prestiž ali o cca 3,5M a vyhráli jsme. (Text by joudinek)

 


41.věk

12 116086km2 61750396

40.věk

12 203062km2 53244784

Na začátku veku byl jasný plan, jet demoali na farmu. Začali jsme normálně bez větších konfliktu. V druhém týdnu přišlo pár válek, které se tvářily na totál, ale nakonec jsem to ukecal na klasiku, takže jsme spokojeně expili a sundavali lamy jako normální farma ali. V té době odpadl jeden hráč za kterého jsme sháněli náhradu, zkusili jsme vzít Alakar jako zkušenou hráčku, ale nemela moc času, takže volba nakonec padla na mého kamaráda Artica. Pak přišel Omastek s nápadem, že by jsme mohli udělat kombo ali, pulka robky, pulka demky. Tak jsme se domluvili a upravili plán. Před revolucí na robo to vypadalo dost bídně, spousta lidí dělalo androidy až těsně před revolucí a techů bylo málo, naštěstí demky pumpovali do pokladny jako diví takže robky se z revoluce se rychleji vzpamatovali a měli dostatek peníz na stavbu. Po revoluci na robo přišel poslední člen Zanig Martinator, který do té doby hrál mimo ali, aby si udělal fůze a mrakodrap. Dostali jsme se do topky a začal boj o nabraní hlíny. V topce jsem se svými požadavky jako obvykle měl problémy najít si war, takže jsem dával spíše menším ali (8-9 členů). Nabrali jsme hlínu a když měl každý alespoň 15k km, začali jsme pomalu farmit. Snažili jsme se zůstávat neutrální a neplést se to řezby v topce. 4 dny před koncem jsme byli bez war. Vydrželo to do té doby než jsme schytali war od [=T= ],naexpená ali, malá šance. Tak jsem s předsedou domluvil pohodovou war bez většího braní hlíny a sabotáží. Bohužel kvůli nezažranosti tróji to skončilo trochu jinak. Před koncem jsme se drželi pořád vysoko, což nikdo nečekal a pořád jsme čekali kdo nás přefarmí. Pár ali se o to tesně před koncem pokusilo, začal boj. Byli jsme oslabený o jednoho člena, který skončil věk s kolama 140+50, byl totiž odehráván parťákem který nepřisel. Ale když už to vypadalo nadějně, nastartoval jsem diplomatickou síť a žebral o hospy jako divej v čemž se ke mě přidali všichni členové ali, hlavně Banehalow a glojin. Když na nás ČSLA poslala své přisluhovače, napsal jsem [.A.] ať uplatní právo oko za oko, zub za zub. Nakonec to vypadalo ze skončíme třetí, ale díky zásahu vyšší moci a ještě pár hospám od spojenců.....Věk už skončil. Nikdo nevědel jak jsme dopadli, ale ozvalo se par lidí že jsme vyhráli. Proto jsem napsal admins, kteří mě to potvrdili a celá ali si konečně mohla jit v klidu lehnout :)
všem jednotlivcům i aliancím které nám dopomohly k výhře děkuji a to slovně i formou Comixu. Za ali .:BoD:. sepsal zástupce xhammerx.

 


39. věk

12 265700km2 57599949

Po euforii z předchozího věku jsme hráli více pro zábavu a i války byli složitější jak se každý snažil ukázat se proti vítězi předchozího věku. Navíc si nás oblíbili -=nk=- a dali jsme si s nima nedobrovolně dva drsný totály, takže jsme pak potloukali až někde kolem 40 místa.
Jeli jsme už klasickou taktiku feudalisty a pak robo. Jak se ale blížil konec byli jsme stále blíž k 1. místu, tak jsme zabrali a s velkým štěstím jsme nakonec 1. místo urvali. (Text by Uthden)

 


38. věk

12 249110km2 64846836

Aliance se dala do kupy už pořádně ve věku 36. kdy jsme déle než 14 dní drželi první místo a úspěšně absolvovali války se všema top aliancemi, ale na konec dostali totálek od LPA a stáhli nás na druhej flek. Tehdy jsme zjistili, že nestačí jen hrát výborně, ale ještě důležitější je mít dobrou diplomacii.
Věk 38 už jsme hráli převážně Feudalisty v té době hodně opovrhované a jak to šlo přešli na Robo. Věk se nesl v sestřelování skládaček. My jsme měli celkem štěstí na Ufo a po opravdu zábavné a dobré válce s 9mm jsme se dostali do čela aliancí a udrželi si solidní náskok až do konce. (Text by Uthden)

 


37.věk

12 349666km2 82234630

36.věk

11 206559km2 53369524

35.věk

12 204789km2 71037785

34.věk

11 254786km2 94909578

No,tak co k tomu napsat?!:o))) Začalo to tím,že sem neměl čas klikat sundavacku jako většinu předchozích věků a jelikož se farmení nemusí věnovat skoro žádný čas, tak jsme dělali že farmíme (taky jsme si to chtěli vyzkoušet jestli to vůbec ještě umíme)!:o) Bylo potřeba na odehru méně času a měli jsme celkově odehrávku lehčí, tak jsme si zalezli do malejch ally. V podstatě se nic zajímavého nedělo (nebo si to nepamatuju)!:o) Skládačku jsme podnikli předpokládám 10 dní před koncem a narvalo se tam par lidi, většina byla předem domluvená, jiné jsem dotáhl až na poslední chvíli (mezi nimi i Yurnero,což je podle mě nejlepší hráč WG, i když trochu s přehnanejma vlohama k farmení a od té doby je stabilním členem prdox za což jsme rádi (_,_)!:o))) Co si tak pamatuju, tak ve skládačce byl i 3gal s robotem s velkou prestiží a přeběhlíkem!:) Nějak posléze nám dali war K1 v cele s farmou Tomibem (vid farmo)!:o) od ktrerých 3gal s přeběhlíkem dostal sváču (protože si hodil většinu jednotek na trh, protože by ho stejně sesekali jak nechci říct co :o)). No 3gal to nějak neunesl a odešel z ally!:), takže nás zůstalo jenom 11!:o) K1 nakonec s vypětím všech sil a všech jejich členů sundali trochu Gazdinku, Luise a Kopacku a to bylo všechno, zbytek ally si pohodlně farmil až na loktibradu, který se svým komousem chtěl dat ještě 13 hodnost, ale stihl jenom 12!:(:), protože jsem mu řekl, že když už farmíme, tak ať farmí a nehraje Dasu!:o))) No akorát sem se tam tak trochu přetahovali s ally SB, který měli o člena víc (což se někdy ke konci věku zmenilo, protože jim smazali Ušounka za logování do cizích účtů)!:o) Co mě celkem pobavilo bylo rozestavení army Redclawa, který pro mě z nepochopitelných důvodů měl army postavenou v podstatě ze 70% na mechy, i když měl velkou prestiž, tak mohl být o minimálně 2M větší!:o))) No a jinak hezounce zafarmil Yurnero (u toho jsem netušil kde pořád tu prestiž bere (hold farma se nezapře)!:o))) Toť asi vše, ale musím dodat případným čtenářům…nefarměte...je to strašná nuda!!!:( Takle nudný věk sem nezažil od doby co hraju!:( (Text by Adduktor)
Vždycky sundavací ally hoprdox se rozhodla farmit a byla z toho největší prestiž ze celou dobu WG a ještě k tomu v 11 lidech - myslím že není co dodávat. (doplnil Loktibrada)

 


33.věk

[S.D.E] Solar and Dark Empire 12 248290km2 51770123

Velký COME BACK! Tak se komentovalo postavení aliance pro tento věk. Na srazu ke 4.výročí WG, kde se potkali hráči S.D.E z éry pod vedením Klekyho a ti co v 32.věku za S.D.E pod vedením Scalpelexise hráli vznikla myšlenka, že se hráči Kleky, Cornugon, Rungo a ostatní do S.D.E vrátí a společně s nejlepšími ze stávajícího složení si zahrají minimálně jeden věk. Že to nakonec bude věk vítězní nikdo netušil. V mezihře si ti co dlouho nehráli oživili novinky. Při určení kdo v alianci bude a ne nakonec velmi pomohlo rozšíření na 12členů, i tak se bohužel na některé nedostalo. Složení bylo půl na půl, 6 nominoval Kleky, 6 Scalp. Věk se začal v dobrém tempu, obnovila se IRC komunikace členů. Protože Scalp své svěřence vedl velmi podobně jako Kleky došlo velmi rychle k hernímu porozumění a aliance v každé war ukazovala svou sílu v sehranosti. Zástupce po většinu věku dělal Johny02, na konci se jí zhostil ostřílený hráč Soltari. V alianci převládali Fundy, ale pro pestrost byla v alianci i demokracie, republika a diktatura. Protože jsme udržovali dobrou pozici a podmínky tomu nasvědčovali Kleky oprášil myšlenku domlouvání v rámci Skilled farm a rozehrála se v TOPce vysoká hra o umístění. S.D.E se od půlky věku udržovala neustále v TOP10 a rozdávala a přijímala wary kolem sebe. Díky silné diplomacii jsme jediní z válečných aliancí pozici neopustili. Poslední námi vyhlášená válka byla s max. rizikem, zato z maximálním ziskem. Na alianci MoM jsme nabrali potřebné kilometry na připravovanou farmu, protože 3 dny před koncem už nebylo válečně udržitelné pozici obhájit. Tedy nahodili jsme republiky a demokracie s rozvojovkama a 2,5dne před koncem s plnými koly a největším landem na WG začali farmařit jak o život. Boj o TOP1 se v tu chvíli smrsknul na tři aliance - S.D.E, FED, .::R::. . Vzájemně jsme se hlídali a začala vzájemná špionáž kdo má jaký potenciál. Od FED jsme získali informaci, že .::R::. mají na ruce dost peněz, což jsme si i ověřili. Několik našich hráčů tedy mimo war začalo okrádat, což nás málem stalo výhru. War nakonec Rungo ukecal na FW. .::R::. nakonec dostali přepad od MA čímž se situace definitivně vyřešila. FED oslabeni starším přepadem od -=HoI=- (kterému jsem trošku dopomohl) náš nástup nezachytili. I když na nás v poslední den dopadlo mnoho jaderného arzenálu, přesto jsme pozici udrželi a užili si ten vskutku nevšední zážitek a to VYHRÁT VĚK. A to ve věku, který byl trošku jiný než ty ostatní, topka byla prestižně jedna z nejvyrovnanějších a k výhře stačilo opravdu málo prestiže. Na tento věk nezapomene, protože je neopakovatelný a všem přejeme, aby si ten pocit z výhry také užili jako my. Na IRC jsme všichni slavili a týden nato na S.D.E srazu výhru důkladně zapili. (Text by Kleky)

 


32.věk

12 260503km2 91937921

31.věk

[.::R::.] RYTÍŘI 10 254316km2 68365595

Toto byl náš velice úspěšnější věk, ve kterém se nám podařilo obhájit vítězství z 27.věku. Cílem bylo co nejlepší umístění a zároveň si dobře zaválčit. A to se plně zdařilo. Během věku nás postihly problémy se sestavou, jedna posila se smazala a další 2 hráči nás opustili vlivem nedostatku času. Vše ale dobře dopadlo. Rozhodli jsme se dát opět Roboali a přechod na Robo jsme zvolili náročný přes Diktatury. Hned ze začátku jsme okupovali čelní místa, poté kvůli již zmíněným problémům se sestavou jsme hráli početně oslabení. Robo jsme dávali v 8 a oproti minulosti to proběhlo velmi úspěšně. Sestava se brzy doplnila a stoupali jsme kupředu. V čele úspěšně s náskokem farmila aliance -=THC2=-. V klidu jsme nabrali území a z druhého místa se připravovali na rozhodný souboj. Když jsme nakonec válku vyhlásili, tak po prvním úspěšném dnu se druhý den nepřátelská ali rozutekla. Další průběh byl pak ve znamení dramatického souboje o první místo v nabírání prestiže mezi námi, n-jedna a =DS=. Konkurenti se urputně snažili a v jednu chvíli jsme dokonce klesli na 3tí místo. Díky velké zásobě kol a větším pozemkům byla však výhoda na naší straně. Poslední den jsme získali rozhodující náskok a naše tažení jsme tak dotáhli do vítězného konce. Vyhráli jsme nakonec s přehledem s celkovou prestiží 68 mil.

 


30.věk

10 155384km2 50250642

29.věk

10 190786km2 49903801

28.věk

10 262264km2 72876742

27.věk

[.::R::.] Rytíři 10 192592km2 68935443

Hráli jsem od začátku s cílem na co nejlepší umístění mezi aliancemi a celý věk jsme se drželi na čele žebříčku. Nikdo nás nedokázal sejmout. Na závěr věku na nás směřovaly rozsáhlé raketové i jiné útoky mimo válku. Na čele jsem se ale udrželi.


26.věk

10 193915km2 81448964

25.věk

10 216084km2 67446946

24.věk

10 186572km2 55513389

23.věk

10 ??????km2 ?????????

22.věk

10 193127km2 42000571

21.věk

10 290163km2 69193264

20.věk

10 211415km2 52612846

19.věk

10 189084km2 50344822

18.věk

10 233424km2 72918982

17.věk

[H2] Heroes II 10 208960km2 66758901

16.věk

[UFD] United Forces of Darkness 14 311258km2 85762995

15.věk

14 276692km2 82970271
Poslední komentáře
08.06.2012 16:12:08: my partner and i meters kinda shocked humor my own mid search engine marketing examination consequen...