Blogger

Vše o web strategii webgame.

Diktátor na továrny

Diktatura je bezesporu velice silné útočné zřízení a jen málokterá vláda se jí v útočném bonusu vyrovná. Tato strategie není nijak náročná a určitě si s ní poradí i začínající hráči. Využijte naplno potenciál této vlády a budete vždy velmi obávanými protivníky. Pokud chcete být predátorem a ne obětí, tak je tato strategie pro vás jako ušitá.

Filozofie

Nutno podotknout, že toto není strategie, se kterou lze dosáhnout vysoké prestiže. Rovněž se velice těžko dosahuje extrémních hodností – mám na mysli hodnosti Kápo (13) a Nepřítel populace (14), přesto by hodnost (12) neměla činit nikomu z vás výraznější problémy (Brácha dal s diktaturou v 36. věku 13. hodnost a bylo to velice složité, přesto to není nemožné :-) ). Toto je způsobeno tím, že v pozdější fázi věku diktatuře „dochází dech“, protože nemá bonus na produkci továren, což vynahrazuje svým velmi dobrým bonusem. Soupeře odpřipravujete partyzánskými útoky a následně vymechujete a dobyjete (což díky třem útočným spojkám není v 99% případů žádný problém).

Budovy

Jelikož má diktatura stále postih na technologie, tak není dobré držet laboratoří přehnané množství, ideální je kolem 15% z rozlohy, aby jste měli nějakou základní produkci a nemuseli stále dokupovat Automatizaci továren kvůli Fašismu (viz Pokroky). Diktatura má bonus na kasárny, proto je dobré samozřejmě nějaké mít, já mívám 20% až 25% rozlohy. Co se týče továren, tak jimi zastavujete zbytek území (vojenské základny a zábavní střediska viz níže).

Vojenské základny a zábavní střediska

Diktatura má poloviční bonusy za spokojenost, takže je docela zbytečné držet vůbec nějaké zábavní střediska, nicméně někteří hráči nějaké to malé procento drží (maximálně 5%). Absenci bonusu za spokojenost je nutné nějakým způsobem vyrovnat (což se děje hlavně bonusem za vládu) a proto je dobré držet „trochu více“ vojenských základen. Já osobně mívám kolem 22%, ale bohatě stačí 18% až 20% z rozlohy.

Technologie

Hospodářských technologií držte co nejméně kvůli Fašismu, nejlépe pouze Automatizaci továren, ale pokud nemáte generála Stavitele (kterého byste si ovšem měli pořídit za každou cenu), tak držte i Rychlost stavby, protože nabírat území nedělá diktatuře vůbec žádný problém. Z vojenských technologií bych zmínil obligátní Sílu zbraní (nejlépe na maximu) a Sílu rozvědky na pokrytí ostatních techlologíí. Hledači UFA mohou samozřejmě držet výzkum vesmíru (nastavte asi 20%).

Pozn.: Moje nastavení technologií – Automatizace továren 40%, Síla zbraní 25%, Síla rozvědky 10%, Výzkum vesmíru 25%. Samozřejmě trošku měním v průběhu věku.

Pokroky

Samozřejmě všechny klasické:
AntiOSN, Geneticky modifikované rostliny, Lidský genom, Nanotechnologie, Produkce mechů, Opevněné vojenské základny,
Dále pak:
Androidy, Družici
Fašismus a Vojenský stát: Toto je bez diskuze, útočná diktatura se bez nich neobejde. Absolutní základ.
Mafie: Tady mi přijde Teroristická organizace zbytečná, Mafie je podle mě lepší volba.
Jaderné elektrárny → Nukleární zbraně: Podle mě zbytečné, volba je ale na vás. Nic tím nepokazíte.
Protiletecká obrana: Doporučuji pouze při bezprostřední hrozbě vybombení, osobně nepoužívám.
Měsíční základna: Pouze pokud hledáte UFO, jinak je bezpředmětná

Pozn.: Snažte se udělat Fašismus a Vojenský stát při jedné odehrávce, ušetříte si tím dost problémů.

Generálové

Jelikož je diktatura útočné zřízení, tak nemůže postrádat útočného generála. Tím je buď Nacionalista/Stra­tég nebo Stratég/Osvobo­ditel. Druhý jmenovaný vám opravdu zvýší bonus znatelně, nicméně riskujete (v pozdější fázi věku) to, že vám jeho efekt soupeř vyruší Ochráncem národa. Osobně se kloním k první variantě a tedy „jistotě“ bonusu. Záleží na vás, do jaké míry jste ochotni riskovat. Dalším generálem je Stratég/Ochránce národa, z ekonomických bych zmínil například velmi důležitého Stavitele v kombinaci například se Zbrojařem. Diktatura je vláda, pro kterou Populista není příliš velkým přínosem, proto bych místo něj volil raději Zbrojaře. Jako čtvrtého generála si můžete pořídit buď například kombinaci Ekonom/Špion nebo Nacionalista/Do­byvatel. Poslední jmenovaný vám zaručí opravdu velmi kvalitní přísun hlíny a osobně ho velmi doporučuji.

Složení armády

Základem jsou vojáci a mechy. Držte dvakrát více vojáků než mechů (přibližně), tím zaručíte, že vás Noční tažení odpřipraví o 9% a dopřipravení armády tedy bude maximálně efektivní. Rovněž je vhodné držet pár tisíc tanků na odpřipravení soupeře před Dobývačným útokem pokud si nejste na sto procent jisti úspěchem. Čas od času vyrábím i bunkry na posílení obrany, ale rozhodně to není nezbytnost. Stíhačky držte opět pouze při přímém ohrožení vybombením, nemají pro diktaturu valný význam.

UFO

Díky vojenským základnám se vesmír prozkoumává relativně rychle, ale pokud UFO chcete opravdu najít, tak je vhodné produkovat (a krást, ať už útoky či rozvědkou) technologie Výzkumu vesmíru (viz Technologie). Plazmové zbraně jsou pro diktaturu jasná volba, rovněž se hodí Výroba bojových cyborgů. Mimozemský superpočítač brát jenom pokud je to vaše druhé nalezené UFO a buď jste první odmítli nebo už vám dalo Plazmové zbraně. Celkově je tento pokrok pro diktaturu docela zbytečný, nicméně zvýšení maxima Automatizace továren na produkci poznáte. Z dalších nabídek bych zmínil snad jen 140 000 technologií Síly zbraní (pouze pokud nejsou plazmy ani Cyborgové a je maximálně kolem poloviny věku) a ke konci věku 50 milionů.

Válčení a rozvědka

Jak zde již bylo několikrát zmíněno, toto je útočná strategie, proto je nutné útočit a získávat tak útočné expy, které by měly tvořit absolutní většinu všech vašich zkušeností. Diktatura je zřízení, které může mít bonus za vládu a generály až 69%, a proto často není soupeře nutné ani odpřipravovat (právě díky obrovskému bonusu) a jsou z něj pak lepší expy (soupeř má vyšší bonus, vy máte vyšší ztáty = vyšší expy). To ale záleží na konkrétní situaci a často se může stát, že své síly přeceníte nebo spíše přeceníte svůj vlastní bonus (vlastní zkušenost), takže útočte s rozmyslem. Expy přirozeně sbíráte Nočním tažením, v menší míře Partyzánskými útoky. Díky třem útočným spojkám nabíráte hlínu rychle, proto nemusíte dávat tolik Dobyvačných útoků a přesto budete mít hlíny dostatek. Co se týče rozvěkdy, tak nejčastěji budete asi používat operaci Prodat drogy.

Pozn.: Stejně jako u fundamentalismu není obtížné mít kartičku R u země. Diktatura má navíc +20% sílu agentů v obraně.