Blogger

Vše o web strategii webgame.

Funďák pro každého

Už vás nebaví, že vás každý vymechuje a ještě za to má hromadu expů? Chcete, aby měl soupeř při úspěšném mechování na vás větší ztáty mechů než vy vojáků? Rádi byste si hru opravdu užili a je vám jedno, jak vysoko skončíte? Pak je tahle strategie určena právě pro vás. Jen připomínám, že není vhodná pro úplné začátečníky, ale hráč, který za sebou pár věků má si s ní určitě slušně poradí.

Filozofie

Pro začátek je dobré si uvědomit, že tohle není strategie, se kterou se dá příliš farmit (nejlepší výsledek co vím dal eodem a to bylo „jen“ něco přes 5M prestiže – viz. printscreen na konci). Jde o to si hru užít, těšit se na každý útok, který na vás soupeři pošlou a otravovat je partyzánama a rozvědkou.

Budovy

Jako fundamentalismus samozřejmě budete držet převážně kasárny, ale zabrané továrny bourat nebudete, čas od času jich klidně pár postavte. Laboratoře já osobně nebourám ani nestavím, avšak jsou i tací, kteří je přestavují na budovy, na které nemá funda postih. Co se týče elektráren, tak díky paušálnímu bonusu není nezbytné je přestavovat, ale tuhle možnost osobně využívám při nízkých cenách energie na trhu a rozhodně záleží na každém hráči, jak se rozhodne.

Pozn.: Pokud máte vše zastavěno a máte např. 98% připravenost, tak místo dopřipravení udělejte akci rozvědkou nebo postavte stavební firmy.

Vojenské základny a zábavní střediska

Tohle je velmi důležitá pasáž, protože už se jedná o bonus. Vojenských základen držte rozhodně 20–25% z rozlohy (Převážně kvůli prozkoumávání vesmíru, viz UFO), zábavních středisek 15–18%. Já osobně držím součet procent techto budov na 40% z rozlohy, ale ke konci věku nebo na vyšší rozloze je to složitější, takže mívám součet kolem 35% z rozlohy.

Pozn.: Při takovém množství základen je nesmírně důležitý generál stavitel! (viz Generálové)

Technologie

Z hospodářských techů držte pouze automatizaci, zbytek ukradených nebo dobytých technologií prodávejte na trhu. Z vojenských je potřeba velké množství síly zbraní, a to i přesto, že funda má snížené maximum. Dále síla rozvědky na pokrytí a rozhodně výzkum vesmíru. Ač techů neděláte mnoho, tak i těch pár se hodí k tomu, co nakradete rozvědkou a loupeživými útoky.

Pozn.: Moje nastavení technologií – Automatizace továren 40%, Síla zbraní 20%, Síla rozvědky 10%, Výzkum vesmíru 30%. Samozřejmě trošku měním v průběhu věku.

Pokroky

Samozřejmě všechny klasické:
AntiOSN, Geneticky modifikované rostliny, Lidský genom, Nanotechnologie, Produkce mechů, Opevněné vojenské základny
Dále pak:
Svatou válku, Vojenský stát, Androidy, Družici
Mafie nebo Teroristická organizece?? Tady záleží jenom na tom, jak se chcete bavit. Já osobně beru raději teroristickou organizaci kvůli operaci Rozšířit epidemii, ale je celkem jedno, který pokrok zvolíte.
Jaderné elektrárny → Nukleární zbraně: Opět záleží na vás, ale kvůli efektu vojenských základen děláte raktety jako na běžícím pásu, takže opět doporučuji, pár nukleárních raket se na konci věku neztratí ;-)
Protiletecká obrana: Hodí se díky bunkrům, které si funda lehce pokryje, ale nejsou nutné pokud vám nehrozí bezprostřední možnost vybombení.

Pozn.: Snažte se co nejdříve dosáhnout hodnosti 6 a CO NEJDŘÍVE udělat pokrok Svatá válka.

Generálové

Základním kamenem úspěchu jsou 2 generálové: Stratég v kombinaci s Ochráncem národa a stavitel. Stavitel je velice důležitý proto, že budete často mechováni (nebo se vás budou pokoušet mechovat ;-) ) a budete přicházet o relativně velké množství vojenských základen, které bude nutné dostavovat. Stavitele doporučuji v kombinaci s Populistou, dále se hodí Zbrojař/Ekonom nebo Zbrojař/Špion. Jako čtvrtého generála volím Dobyvatele/Na­cionalistu, ale je výborný i v dřívější fázi věku, takže si ho klidně nechte i jako třetího a čtvrtého dotrénujte ekonomického generála.

Pozn.: Na začátku věku vyhazujte VŠECHNY generály, dokud vám nepřijde buď Stavitel nebo Stratég.

Složení armády

Samozřejmě budete mít velké množství vojáků, z továren produkujte menší množství tanků (5–10%), aby jste vypadali jako lákavější cíl na mechování a rovněž se hodí na závěrečné odpřipravení před dobýváčným útokem. Dále mívám nastaveno cca 20% produkce továren na bunkry a zbytek na mechy. Nikdy nemechujte, mechy držte jako „obranu“ před agresory, čím více jich budete mít (těch mechů ;-) ), tím více expů za ne/úspěšnou obranu získáte.

UFO

UFO je důležitou součástí této strategie a pokaždé mi přišlo alespoň dvakrát. Vždy berte Plazmové zbraně nebo Výrobu bojových cyborgů. Pokud vám tyto pokroky přijdou v jedné nabídce, jsou nyní již lepší Cyborgové, protože plazmy jsou (resp. budou) oslabeny. Každopádně pokud budou Plazmy v nabídce osamoceny, tak se stále ještě vyplatí je vzít. Z ostatních nabídek bych ještě zmínil 140 000 technologií síly zbraní, které stojí za to vzít, pokud není přípiš pokročilá část věku (Orientačně kolem revoluce na robokracii, tedy kolem 25. dne věku, což je vždy jakýsi zlom ve hře).

Válčení a rozvědka

Tato strategie žije z podstatné části z obranných expů, proto je dobré války vyhlašovat zřízením, která inklinují k mechování, například republika nebo technokracie, ale rovněž je zajímavé válčit s prestižnějšími fundamentalisty a sbírat i expy útočné. Války vyhlašujte podle libosti, ale ne přílišným „lamám“, které mají o čtyři hodnosti méně než vy a zcela evidentně namají ani na to, aby na vás zaútočili. Co se týče rozvědky, tak sabotáže k fundovi patří, ale samozřejmě v nějaké „rozumné“ míře (která je často těžko definovatelná). Agenty od osmé hodnosti dostáváte za ztráty vojáků v útoku, o to je celá situace jednodušší a nemusíte si dělat takovou hlavu s nakupováním.

Pozn.: Není složité mít s fundou u země kartičku R (silná rozvědka), proto je dobré si potřebný počet agentů držet.