Blogger

Vše o web strategii webgame.

Fundák na demokrata

Fundamentalismus s revolucí na demokracii

Podstata strategie

Důvodem proč hrát z funďáka a ne rovnou z farmícího zřízení je několik. První je mnohem jednodušší naexpení O gena i ekogenů, hlavně pro méně zkušené hráče, pro které může být mechování pomocí samotného stratéga problém - partyzány, kde stačí 2/3 vojáků + obrovský bonus fundamentalismu a jednoduchost odehrávky za fundu expení O gena výrazně ulehčí -, za druhé jednodušší nabrání hlíny před farměním a za třetí vyšší pohodlnost při hraní ve velké ali. Jak jste tedy pochopili, tato strategie je o tom, jak za fundu naexpíte geny, po naexpení genů naberete hlínu a následně uděláte revo a budete farmit. Nevýhodou je, že nebudete mít mrakodrap:). Tak a teď jak na to.

Aliance
Důvodem proč se tato strategie hodí do velkých ali je:
1) funda dobře expí z obrany - a ve velké ali na vás směřuje více útoků
2) máte větší výběr cílů
3) POKUD SE VÁM NA KONCI PODAŘÍ OPRAVDU DOBŘE ZAFARMIT, VE VELKÉ ALI JE VAŠE SUNDÁNÍ MÉNĚ REÁLNÉ NEŽ V MALÉ, KAM NA VÁS MOHOU NEJLEPŠÍ VÁLEČNÍCI HRAJÍCÍ V MALÝCH ALI. DALŠÍ DOBŘÍ VÁLEČNÍCÍ JSOU POTOM V TOP ALIANCÍCH, KTERÉ VÁM NEBUDOU MOCI VYHLÁSIT VÁLKU (POKUD TAKY NEBUDETE V NEJAKE TOP ALI :)
V malé ali se to samozřejmě dá hrát taky, výhodou je třeba výběr cílu přesně pro vaši potřebu, ale větší ali je lepší.

Začátek věku a generálové
Protekci odjeďte podle mého návodu, potom klasicky dejte vojenský stát a svatou válku. Z generálů čekejte na stratéga, vytáhněte ho na šestou, přidejte mu ochránce a zaměřte se na jeho expení. Dále bude potřeba 100% stavitel a populista. Dále se hodí špion, ještě za fundu zbrojař a jeden útočný generál na nabírání hlíny, dobrý je nacionalista/dobyvatel. Ideální sestavu vidíte tady:

Ochránce/Stratég - lvl. 8
Stavitel/Populista - min. lvl. 5
Nacionalista/Dobyvatel - min. lvl. 4
Špion/Ekonom - min. lvl. 4

Tak, tady vidíte k čemu směřovat, podle toho propouštějte a expěte. Jediný 8.lvl u O gena je nutnost, jinak to neberte tak vážně a naexpěte to podle svého uvážení. A taky hledejte ufo, plazmy nebo pc vám později hodně pomohou.

Příprava na revo
Jakmile bude mít O gen osmou úroveň, je čas nabrat hlínu. Za tyto dobyváky doexpíte expy navíc, o které generálové přijdou revolucí. S dobrými spojkami a bonusem funďáka by to nemělo být těžké. Vybírejte cíle na vaší úrovni, odpřipravujte je jen trochu a nedávejte dobyváky pod 500 (+budovy) - pokud nemáte dost cílů, které by dávaly dost hlíny, tak za to můžou špatné vyhlášené války vaší ali. Nejlepší je, pokud jste předseda nebo vedení s vaší strategií počítá. Důležitá je rychlost. Ideální je odehrát ráno 140 kol a večer dalších 140 - tím se dostanete dost vysoko aby vás nesundali. Před nabíráním samozřejmě mějte full kola. Vaším cílem bude 25k hlíny (20k je minimum, 30k zvládnou jen dobří hráči a je těžké to ubránit). Důležíté! Hlínu nezastavujte! Nechávejte si nezastavěné území! Jakmile budete mít zase 140 kol, je čas na revoluci.

Revoluce
Jakmile budete mít plná kola, prodejte velkou část army a udělejte revoluci na demo. Po revoluci nakupte techy obchodu, hustoty zalidnění (efekt tak 3% pod maximum) a rychlosti stavby. Udělejte OSN, pacifismus, spolupráci a antidrogy. Potom věnujte všechna kola stavbě měst a obchodních zón v poměru 1:1. Zároveň nezapoměňte mít minimálně 10% zábavek. Nejdříve zastavte nezastavěné, potom bořte továrny, kasárny a nakonec laborky. Po dalších odehrávkách byste měli skončit přibližně na: 38% města a obchodní zóny, 12% zábavky a vojenské základny. Pokud máte plazmy, pacifismus, spoko, dost techů, bonus za expy a ochránce stratéga na osmé, měl by ze z vás stát nedobytelný kolos tyčící se nad zeměmi nepřátel :).

Farmění
A jak dál? Vaše odehrávka od teď bude spočívat v dotování expů armády. Za chvíli se dostanete klidně na 35%, protože nebudete kupovat nové jednotky (maximálně ty, které padnou v úspěšných obranách před útoky nepřátel :). Ptáte se co s penězi? Kupujte za ně jídlo (pokud není drahé) a posílejte ho na trh za přemrštěné ceny. Na konci věku buď cena stoupne a prodá se vám, nebo ho stáhnete, pošlete ho tam znovu za nižší cenu a za peníze potom skoupíte armádu - nesmíte ale čekat až do konce věku, ideální je středa večer poslední týden. Jinou variantou je nechávat si peníze u sebe (riskantní) nebo jídlo u sebe (riskantní) nebo kupovat energii a nechávat si ji u sebe (extrémně riskantní) nebo po každé odehrávce nakoupit armádu - je to bezpečnější, ale zase lezete nahoru, upozorňujete na sebe a odehráváte s vysokými žoldy. Volba je na vás.