Blogger

Vše o web strategii webgame.

Kom na Mrakáč

Celkem málo užívaná strategie, proto bych se nejprve rád podíval na základní faktory pro a proti.

PRO:
-neubudete mít deficit expů, jak se stává při dělání mraku u bezaliančních
-mrakodrap Vás bude stát maximálně 140 kol, což je neporovnatelné s počtem kol u bezali či jiných (repek s továrnami aj.)
-nikdo nebude vědět, co blbnete (s komunismem mrakodrap?)

PROTI:
-komunismus mrakodrap využije jen málo, proto je využitelný pouze tehdy, pokud plánujete přechod na jiné zřízení (především utopie nebo robo)

Pokud si sečtete tedy pro a proti vychází mrakodrap celkem výhodně, otázka je, ale co s ním u komu a proč ho dělat?

1)Zmíněný přechod na utopii - díky dotaci bodů za vládu bude snadný, generály naberete ochránce/stratéga, stavitele/špiona a hlavně populistu na 4. úroveň (minimálně), což je základ, více jich vlastně potřebovat nebudete, schopnějším hráčům, kteří více expí doporučím ještě dobyvatele/nacionalistu na dobírání půdy i za utopii. Pokud plánujete utopii je zbytečné si držet zábavky od začátku, efekt je nízký a vy potřebujete válčit, špiona, stavitele alespoň na 4-5 úroveň. Pokud plánujte slušný výsledek je ochránce/stratég na 8 prostě nutností. Po získání či změně generála na požadovaného ho dejte aspoň na 6. úroveň, pak začněte stavět asi 7-10% zábavek, následují pokroky kulturní centrum a pacifismus. Humky posíláte od začátku věku, co to jde. Nevýhoda přechodu na utopii je následná obtížnost vynalezení fúzí, což se při rozloze pod 10 000 km2 dělá zbytečně dlouho, pokud nemáte dobré cíle na kradení techů.

2)Přechod na robokracii – ten bych doporučil více, na generálech tolik nehoří a můžete si více méně vzít ty, na které jste zvyklí, ale myslím, že nic lepšího, než výše zmíněné asi nevymyslíte. Generálové vám stejně umřou. Zde uděláte mrakodrap a pokračujete na fúze, mezitím kradete techy a necháváte si i automatizaci, kterou nakradete, jinak si držíte hodně techů energetiky (díky produkci energie je i upotřebíte), výzkumu vesmíru a síla zbraní (popřípadě vývoj raket na 1,5% a trochu obrany), všechno kryjete techama rozvědky.

3)Přechod na fundu a následnou utopii. Utopii dosáhnete s lépe vycvičenými generály a díky dobrému nabírání půdy bude i větší vaše rozloha. Doba dosažení bude díky vysokému efektu zábavních středisek stejně dlouhá jako u komu s pacifismem a kulturním centrem. Výhodu je, že si nemusíte držet techy energetiky, poněvadž máte paušál, ale pokud chcete jet na fuze, tak je lepší být v alianci sám.

4)Přechod na cokoliv jiného. Zde se doporučují zřízení, které mají alespoň rozšířený efekt na hospodářských technologií, než přestavíte na to, co pojedete. Především tech a demo. Osobně však vidím jako zbytečné dělat mrakáč u komu a pak na ně přecházet, když je můžete udělat u těchto zřízení rovnou.

Když tuto strategii pojedete, nezapomeňte si u komunismu udělat pokroky OSN a mezinárodní spolupráce. Po dosažení mrakodrapu se může OSN zrušit (pokud jedete na robo) nebo doděláte pacifismus (na utopku).

ZAČÁTEK VĚKU:
Ze začátku jedete na vojáky, máte hned několik výhod. Za 1. máte na jejich produkci bonus, za 2. si nemusíte držet žádné hospodářské technologie , 3. budete mít rychlý nábor půdy i expů a za4. díky vlastní výrobě nebude pokles zkušeností army tak vysoký. Prvních 100 kol se odehrává v anarchii (odkazuji na Indyho článek o prvních 100 kolech), pak dáte revoluci na komunismus a neprodleně začínáte s válčením mimo alianci. Nezapomeňte, že se vylézá z protekce, až když kola skoro propadají (140+200) . Na vojáky hrajete asi do prestiže 350-400k , zde už začínáte stavět i elektrárny a nakupovat techy energetiky. Kasárny nebouráte, budovy se obmění válčením. Ostatní budovy (kromě kasáren, zábavek, elektráren a vojenských základen, pokud dete na robo, tak později továren) bouráte a stavíte ty, na které máte bonus !

SAMOTNÉ VYNALEZENÍ MRAKÁČE
Mrakodrap vynalézáte poměrně pozdě, ale jeho cena Vás nesmí zastašit, máte vysokou prokukci a ty schopné bude stát mrakáč od 30-40M. Jinak do 50M ho podle mě udělá témeř každý. A to když budete dělat nejméně 25 000 MWh energie, což se dá lehce zvládnout (nezapomeňte, že děláte i navíc vojáky, asi 700-1000/kolo), při cenách 12-14 dolarů/kus, vyšší cena Vám může jenom vyhovovat - více peněz a míň kol do toho vrážíte.