Blogger

Vše o web strategii webgame.

Robo aneb vše kolem

ROBO

Článek o správném zvládnutí revoluce na robo a následném hraní za robo na továrny.

První věc co chci říct je, že toto není návod. Není to žádná moje strategie jak robo hrát, pouze takový obecný přehled v problematice odehrávky za robo, jímž se já samozřejmě také řídím. Druhá věc je, že se to týká robo, které jede na továrny, robo na elektriku se nevěnuji, to není nic pro mě.

REVOLUCE Z 1000km2 AŽ 2000km2

1) Revoluce

Pokud máte takto ubouranou hlínu, je vše mnohem jednodušší - nemusíte prodávat armu a nakupovat za ní techy, díky čemuž se musíte bát vyloupení a ztratíte expy při zpětném nákupu army, většinou vám totiž techy stačí, jinak stačí dokoupit jen trochu automatizace. Na 1000km2 hlíny je potřeba přibližně 250000 bodů techů - přičemž 1 tech automatizace továren vám přidá 2,5 bodu, ostatní hospodářské techy a techy výzkumu vesmíru kus přidá po 2 bodech a konečně vojenské techy po 1 bodu. Stačí tedy přibližně 100000 automatizace továren... Problémem této strategie se zbouráním hlíny je její opětovné nabrání. Pokud ho zvládnete, je vše ok a tato strategie se vám možná i vyplatí, pokud ne, je možné, že zazdíte celou zemi a zkazíte si zbylý kus věku. O tom jak to správně zvládnout později, teď o tom jak hlínu správně ubourat a o předešlé přípravě. Nejdůležitější je mít postaveno dostatek stavebních firem, aby jste při rychlé nabírání hlíny po revoluci neztratili moc kol. Minimum je 150, lépe 200 až 300, víc už je skoro zbytečné... Jak mít tedy zastavenu zemi? Na 1000 hlíny to bude 200 stavebek, 400 vojenských základen a 400 továren. Je také možné dát jenom 800 vojenských základen, což vám ušetří pozdější starosti s jejich průběžnou stavbou, ale proč mít něco zbytečně...

2) Nabírání hlíny

A teď tedy to nejdůležitější, rychlé nabírání hlíny po revo. V tomto případě je lepší být ve velké ali, protože tím větší výběr cílů budete mít. Ale také jde o to, aby váš předseda věděl co dělá a vyhlásil dostatek správných válek pro budoucí robošky. pokud nebudete mít správné war s dobrými cíly, máte problém... Po ubourání hlíny, také zkorigujte techy - a to tak, že nakoupíte a prodáte techy tak, abyste měli techy, které při 7000 rozlohy dají max. efekt. A jde o techy rychlosti stavby, automatizace továren a síly zbraní. A k tomu samozřejmě na pokrytí sílu rozvědky. Pokud totiž odehrajete správně a do dobrých cílů, po 140 kolech máte 10000km2 hlíny, a obstarávat techy při odehrávce není zrovna ideální. Důležité je taky mít správně armádu a spojky, které mají to samé. Mějte trochu vojáků, hodně tanků a stihů a trochu mechů. Ano, je to velmi nebezpečné, ale vaše odehrávka bude velmi rychlá a celou dobu během ní budete vyrábět mechy, takže nebezpečí není tak vysoké. Důvodem hodně tanků a stihů je to, že budete 140 kol pouze házet dobyváky bez odpřípravy, jediná povolená věc jsou konve, pokud máte nasysleno, je to skvělé. Cokoliv jiného než dobyvák je ztráta kol. Poslední věc co je potřeba mít, je elektřina do zásoby a dostatek peněz na stavbu asi 7000 budov. Nejdříve si odehrávku naplánujte. Vyzkoušejte předpokládané zisky, určete pořadí cílů a jděte na věc. Dejte dobyvák, zbořte vše kromě laborek, továren a vojenských základen a vše zastavte továrnami. A další dobyvák... Později, pokud klesne počet vojenských základen, držte ho nad 20%. Takto odehrajte 140 kol. Po odehrávce ještě prodejte všechny stíhačky. Pokud jste skončili na více než 8000km2 povedlo se... Další odehrávka už zdaleka nebude tak těžká… Každopádně pořád půjde o nabírání hlíny, jelikož robo má poloviční pokles připravenosti, tím se stupňuje intenzita útoků a tím ztrácíte více jednotek – potřebujete tedy vyšší produkci – tedy více hlíny.

3) Generálové

Nejdůležitějším generálem pro robo je stratég a stavitel. Pokud vám přijdou hned na začátku, bude vše mnohem lehčí. Ideální druhá vlastnost k stratégovi je pak samozřejmě ochránce a ke staviteli zbrojař. Expení generálů je sice pomalé, ale díky +25% do nočního tažení vám nebude na začátku útočný generál tolik scházet a vyšší efekt síly zbraní a příchod stratég to vyrovná úplně a zůstane největší výhoda robo, poloviční pokles připravenosti. Během počátečních dobyváků, by vám stratég měl přijít, jakmile přijde, zaměřte se na jeho expení. Jakmile ale už bude na 4. úrovni, přestaňte s ním dávat dobyváky a nechte ho jen na mechy. Dobyváky jsou jediná cesta jak si naexpit ekonomické geny. Jakmile dostanete stratéga na pátou, ať má jakoukoliv druhou vlastnost, změňte ji na ochránce. Potom se věnujte i ostatním genů. Nejdůležitější je stavitel a zbrojař, dobyvatel se pro robo docela hodí, pokud chcete farmit tak i ekonom a špion.

4) Válčení

Zezačátku si vybírejte slabší cíle s nižší hodností, jakmile dostanete stratéga tak na šestou, už si můžete dovolit i na silnější. Důležité je udržovat dostatečnou produkci továrem, jinak při rychlosti útočení kvůli polovičnímu poklesu připravenosti klidně můžou vaše jednotky během bojů ubývat a ne přibývat. Také rozhodně není na škodu využívat bombení, ať už na spoko nebo přímo ve válkách výmluvného názvu roboklasika :).

REVOLUCE Z VYŠŠÍ HLÍNY

Zde pouze uvedu rozdíly oproti vrchní strategii. Jednoznačnou výhodou je raketový rozjezd, tedy pokud máte rozlohu zastavenou továrnami už před revolucí. Ideální je tedy dělat revo z repky. Nevýhodou je riziko vyloupení, jelikož u sebe budete mít spoustu techů a málo army. Zároveň přijdete i o bonus za expy vlivem prodání a nového nákupu armády. A teď jen pár mých doporučení pro tuto strategii.

- během revo mějte kartičku R

- nebuďte v žádné válce, ale ani bez válek, mějte právě vyhlášené války (ideální je dát si v pátek ráno war, večer až se uklidní trh tak udělat revo a rovnou válčit)

- nakupujte techy automatizace, mají vyšší efekt

- prodejte vojenské techy které mají efekt jen 1 a kupte za ně automatizaci

- VAROVÁNÍ – mít u sebe třeba 400k nekryté automatizace (tolik je asi potřeba na 10k hlíny) bez armády a bez síly zbraní je sebevražda a neručím za to co se vám následkem použití této strategie stane :) Po těch minulých nervech už dělám raději z 1k hlíny (když jsem totiž s 300k nekrytýma techama uviděl vpravo nahoře žlutý vykřičník, málem to se mnou seklo – ale byly to jen drogy :)). Navíc prodat 400k automatizace taky není hračka a trvá to nějakou tu chvilku…